Ana içeriğe atla

Çıktım Açıklara Döndüm Karaya

1 haftalık deniz seferimden döndüm, bundan biraz bahsetmesem olmaz. Genel olarak izlenimlerim olumlu. Herşeyden önce ayrı geçirdiğimiz onca bayramdan sonra birlikte olmak en güzeli,sadece bunun için bile güzeldi. Gemi hayatı ise bir odanın içinde günler geçirmek kapalı alan korkumu zaman zaman yoklasa da bol kitap okuyup diziler bitirdim,bu düşünceye odaklanmamaya çalıştım.1 gün İtalya gezisi de bonus olarak yanıma kar kaldı.
Gemi hayatı farklı bir ortam, her şeyin bir prosedürü,herkesin bir ünvanı var. Askeri hiyerarsiye benzer bir düzen ,yemekte bile herkesin yeri belli istediğin yere oturamazsın.
Gemi roro gemisi olduğu için ,yolcu kontenjanı var,diğer tip gemilerdeyse gemi ile seahat için gemicilik belgeleriniz olması gerekiyor. Burada ise yolculuk için bana schngen vizesi ve pasaport yeterliydi.

Manzara çok güzel, Akdenizden çıkmadığımız ve havalar güzel gittiği için deniz genelde durgundu.

Bazı günler hariç. Yarım günlük bozuk hava beni yatağa sermeye yetti.Ben yatarken sevgilimin çalışmak zorunda olması beni üzdü,moralimi bozdu,gerçi artık sallantıyı hissetmiyor bile yinede denizcilik zor iş...
Neticede herkese göre olmadığı kesin ama benim için farklı ve güzel bir deneyimdi,bir daha gider miyim?Evet, daha uzun bir sefere gider miyim?Hayır

Yorumlar

  1. sizin eşiniz kaptan mı? Neden uzun seyire çıkmıyorsunuz? Çocuk olunca zaten yeri belli olacak, bence beraber gitmek çok mantıklı.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder