Ana içeriğe atla

Bebeğimi Beklerken - 1

     33 haftalık hamileyim ve bebeğimin gelişi herkes gibi beni de heyecanlandırıyor. Biraz yaptığım hazırlıklardan bahsetmek istedim.

     Öncelikle bebek için birşeyler alırken ya da yaparken gerekli/gereksiz ayrımını yapmaya , her beğendiğim şeker şeyi almamaya çalışıyorum. Bu cidden zor, insan çok hevesli oluyor alışverişe özellikle davul gibi şişerken ve kendinize kıyafet almak pek te eğlenceli değilken tüm alışveriş isteğinizi bebeğe yöneltiyorsunuz.

     El emeği ürünleri seviyorum. Baktıkça yapılan anların hatırası bir yana birşeyler üretebilmenin hazzı beni mutlu ediyor.

     İlk yaptıklarımdan biri patchwork yatak örtüsü.
     Patcwork mantığı kalan kumaşların elde birleştirilmesi ile ortaya ürün çıkartmaktır. Kırkyama bizdeki adıyla. Ben ise kumaşları aldığım ve makinede diktiğim için tam anlamıyla kırkyama olmadı.

     Kumaşlar için 7 desen seçtim, kumaşçı patcwork için 20 cm. eninde birçok kumaş hazırdı. İçinden bir deseni ise 130 alarak arka astarı yaptım.
Modele karar verdikten sonra kartondan kalıplarını çıkartarak tüm kumaşı gerekli adetlerde kestim.     Parçaların birleşmesini ve yorganlama işini kolaya kaçarak makinede yaptım.Baştan sona bana yardım eden el sanatları ustası yengeme ne kadar teşekkür etsem az.

Bu da son hali. Elde yorganlama daha iyi olabilirdi ama bu aralar ya erken gelirse telaşı yaşadığım için her konuda fazla aceleciyim.
Sıkı bir çalışma ile 3 - 4 gün içerisinde tamamlanabilecek bir proje.

Yorumlar