Ana içeriğe atla

Yuvadan İtmek GerekliGeçtiğimiz hafta bizimkiler 15 günlük bir tatile gitti. Mehmet yok, onlar yok tek başıma geçireceğim zamanlar için oldukça stresliydim. Eşimin ailesini mi çağırmalı, okuldan izin alıp tatile mi gitmeli derken yalnız idare etmeye karar verdim. İlk zamanlar bunaldım fakat birkaç gün içinde işler yoluna oturdu. Kuralları yıkan bir dede figurü olmayınca Kemal'in davranışları gözle görülür şekilde düzeldi.Kuralları yıkabilirim hissi Kemale hiç iyi gelmiyor.
Daha çok yoruldum ama daha mutlu ve huzurluydum. Yalnız da yapabilirim hissi kendimi çok iyi hissettirdi. Mehmet gittiğinde tası tarağı toplayıp anneme sığınmadan da idare edebilirmişim meğerse. Annemde kalırken hem onu daha çok yoruyorum hem de Kemal le çatışmalarımız beni çok üzüyor.
Kıssasan hisse annemlerin gitmeme şansı olsaydı onlara gitme derdim, onlarda gitmezdi. Ama yalnız da yapabileceğimi hiç bilemezdim ve daha nice nice gidişler düzenimi oturtamazdım. Güçlü olmak kadar iyi hissettiren başka birşey yok bu kesin. Kolay olanı seçiyoruz çoğu zaman ama kolay iyi değil herzaman.
Bazen uçmaya hazır olduğunu anlamak için yuvadan itilmek gerekiyor sanırım. Umarım çoçuklarımı büyütürken bunu daha sık hatırlarım.

Yorumlar